نگاشته شده توسط: golmaryam | ژوئن 22, 2008

کاناپه سبز و قرمز

میم نون جان من بالاخره نیمکت چوبی-سازی پیدا کردم و یک نیمکت 70 در 150 سفارش دادم به رنگ قهوه ای. زیر پل چوبی یک دونه نجاری هست که نمونه هایی هم برای فروش گذاشته. گویا کار نیمکت سازی خیلی رونق پیدا کرده چون خیلی گرون تر از اونی بود که فکر می کردم. برای این سایزی که گفتم 75 هزار تومن پرداختم. هزینه حمل هم که بهش اضافه شد. حالا امروز به مدد همسایه ها قراره براش یک رویه مناسب درست کنیم. منظورم دوستم و مامانمه. دوست هنرمندم برای طراحی و اظهار نظرهای منطقی و مامانم برای اجرا. آهان یادته که دنبال میز و صندلی برای سام بودم؟ اونم خریدم. از یک مغازه ای تو خیابون دلاوران.

الان فردا شبه اونیه که بالا نوشتم. دیشب نشد کاملش کنم. مجبور شدم یک تشک رو ببرم لحاف دوزی تا برای نیمکت عزیزم رویه درست کنه. کلا برای اینکه یک چیزی شکل بگیره و بشه اونی که باید باشه کلی انرژی و حوصله باید صرف بشه.

چند روزیه بی حوصله ام. دیگه حتما حتما می رم دکتر و بعد هم آزمایش. داشتم با یکی از دوستام که پزشکه صحبت می کردم و از حس و حالم می گفتم. بهم گفت این روزا کیه که حالش خوب باشه؟ وقتی به دور و بریام و یا همین اهالی وبلاگستان نگاه می کنم، آدم شاد و راضی خیلی کم می بینم. خوشبین ترین آدمی که می شناختم همون وبلاگ نویسی بود که از همسرش جدا شد! عجیب نیست؟ مسائل مالی و اقتصادی هم خیلی تاثیرگذاره. وقتی در عرض مدت کوتاهی مواد غذایی که بیشترین تاثیر رو تو زندگی مردم دارن، انقدر گرون میشن، آدم اعتماد به نفس و روحیه شو از دست میده. هی احساس فقیر بودن می کنه یا احساس شرمندگی از داشته هاش. حالا تصمیم گرفتم زندگی مو از بارهای اضافه خلاص کنم. هرچیزی رو که استفاده نمی کنم ببخشم یا بفروشم یا تغییر کاربری بدم. مثل یکی از 6 تا تشک خونه که تبدیل میشه به روی کاناپه ای. می خوام سعی کنم که از شرایط موجود لذت ببرم. فکر کنم یک جاهایی آدما باید به خودشون کمک کنند. جالبه که به نظر کسانی که با من در رفت و آمدند خیلی باروحیه و بانشاط میام. البته سعی می کنم که باشم و بودن با آدمها(خصوصا غریبه ها) حالمو خیلی بهتر می کنه. یعنی در بدترین حال هم که باشم وقتی میرم بین آدمها شاد میشم . به خاطر همین انقدر سواپ رو دوست دارم. چون آدمهایی که هیچ ربطی به هم ندارن(به جز دوستی) و هیچ تعهدی هم به همدیگه ندارن دور هم جمع میشن و حرف میزنن و دنیاهاشونو (البته قسمتهای خوبشو) با هم دیگه share می کنن. (سلام گوگل ریدر جان) حالا اگه آدم بیاد و باور کنه که زندگی بقیه آدمها فقط همین لحظه های شادیه که ازشون می بینیم، این دیگه ساده انگاریه.

پی نوشت : شنیدید که دیه زن و مرد برابر شد؟ مبارک باشه. به امید روزهای بهتر..

Advertisements

Responses

 1. خوش به حالت! همين جوري که تصور مي کنم خيلي خوشگل به نظر مياد. يه عکس از بذار وقتي درست شد لطفا. خدا رو چه ديدي. شايد اين قدر خوب و خوشگل شده بود که من کل مبل هامون که ديگه قديمي شدن رو به اون مدلي تغيير بدم.

 2. مریم گلی جان ما رفتیم دو روزی سیدنی و برگشتیم کلا بد نبود کار خاصی نکردیم ولی همین که رفتیم از این شهر سوت و کور و برگشتیم خودش کلی خوب بود و این پستت دقیقا حال و هوای من رو داره ما اومدیم اینجا که خوشبخت تر باشیم ولی من در حالی که همه عزیزانم اونجا این مشکلات رو دارن چه طور میتونم بیخیال و خوش باشم ؟ حالا بماند که زندگی اینجا هم مشکلات خاص خودش رو داره در کل بایددعا کرد که شرایط بهتر شه!راستی شنیدی تا به خال که کامپیوتر ضرر خاصی روی جنین داشته باشه شدیدا منو ترسوندن و گفتن نیم ساعت بیشتر پای کامپیوتر نباش همین کامنت نیم ساعت شد که!

 3. شايدم با چند تا مبل ساده و يه ميز كوتاه فضاي ساده و شادي درست بشه.خونه ما كه جواب داده!
  چقدر خوشحالم كه منو هنرمند مي بيني عزيزم.

 4. بنظر من كه شاد بودي و راضي و جدي !!!! انشا اللاه چشم شيطون كر مهمونام كه رفتم منم خونه ام را يك خانه تكاني ديگر ميكنم براي استفاده بهينه از وسائل ……….راستي اين خبر چقدر صحت داره ؟ ديه را ميگم ؟ يعني ما واقعا ديگر برابر گوسفند ارزش نداريم ؟ برابر خودمان شديم ؟

 5. دوست عزیز. می خوام پی نوشتت رو تصحیح کنم. دیه زن و مرد از لحاظ بیمه برابر شده. یعنی بیمه اگر بخواد به شما پولی بابت نقص عضو یا مثلاً تصادفی که داشتین بده از این به بعد به جنسیت شما نگاه نمی کنه و قراردادی که در این زمینه می بنده برای زن و مرد یکسانه. با این توجیه که پول بیمارستان زن و مرد با هم فرقی نخواهد داشت. اما متاسفانه از نظر حقوقی تا اونجا که من می دونم این برابری هنوز وجود نداره و هنوز هم برای چنین تغییری داره مقاومت می شه. یعنی اگر مردی زنی را بکشه هنوز خونواده زن باید نصف دیه مرد را به خانواده قاتل بدن تا قصاص بشه. یا اگر مثلاً تو یک درگیری فرضاً با سارق زن مجروح بشه دیه کمتری بهش اختصاص پیدا می کنه تا مرد.

  به امید روزهای بهتر.:)

 6. منبع خبر رو مي دوني؟ علما كفن پوش نريختن تو خيابون يعني؟

 7. اینکه گفتی این این حس و حال رخوت رو همه دارند، خیلی خوب گفتی، منم تازگیا خیلی غور می کنم به اطرافیان و این حس بی حالی رو تو همه میبینم. ولی خوب باید یه طوری تغییر ش داد این حال و هوا رو. چند وقت پیش به این موضوع فکر میکردم که برای تغییر روحیم چه کار مثبتی کردم و دیدم هیچ کار بزرگی عملاً نکردم. خوب یه باغجه درست کردم برای خودم و همین که ریحون و شاهیاش دراومدند، کلی خوش خوشانمه. وسایل اضافه کردن به خونه هم که انقدر جا کم داریم که عملاً غیر ممکنه. تو فکر هستم همین هایی رو هم که دارم رو هم از دورو برم خالی کنم و خونه رو خلوت خلوت کنم. فکر کنم آرامش آدم اونطوری خیلی بیشتره.

 8. مثل اینکه دیه یکی نشده شرکت های بیمه موظف به پرداخت یکسان شدن در صورتی که طرف بیمه نباشه باز همین داستان نصف و نیمه است.

 9. اينجا باحاله!:-)

 10. خوبي؟
  مي بينم كه كلي مثبت شدي و فنگ شويي مي كني و از اين حرفها. خيلي خوبه. ببين من فكر كنم خودت بري تو وبلاگ خودم و خودش و ازش بخواي بهتره. من چون هنوز نگرفتم اون خانومه رو كه بدونم كارش خوبه يا نه ولي دنبال آدمشم كه مي خوام عمري مشترك بشم. اگه عجله اي نيست صبر كن بهت بگم بعدا ميترسم شماره اين و كه بهم معرفي كرده خودم و خودش رو بهت بدم شايد ناراحت بشه شايد همالبته نشه. در اين مورد اظهار نظر نمي كنم چون واقعا نمي دونم. اينو خوب اومدي كه آدم يا احساس شرمندگي مي كنه يا نداري. مملكت گل و بلبله ديگه!

 11. يه دوستي دارم كه استراليا بود و خيلي بي تابي ميكرد و بعد از زايمانش يه كم افسردگي گرفته بود اومده بود ايران، مي گفت «اينجا چرا اينطوري شده يه روز برق نيست يه روز آب نيست يه روز گاز قطعه آخه ما ايرانيها چه گناهي كرديم هر جاي دنيا كه مي ريم كه به چشم تروريست نگاهمون مي كنن اينجا هم كه از اونجا بدتره. » گناهمون شايد اينه نه اهل كاريم، نه اهل فكريم، نه اهل مبارزه ايم. حكومتمون هم خيلي بده ولي از كره مريخ كه نيومده خودمون آورديمش. نه از مدنيت بويي برديم نه از قانون و حكومت هر بلايي به سرمون مياره ما در جوابش دق و دليمونو سر همديگه خالي مي كنيم.

 12. این خبر دیه خیلی خبر خوبی بود..بالاخره زن تو این مملکت یذره آدم حساب شد…

 13. kojai delemoon poosid nane!

 14. بابا قربونت؛ این غم و غربت خیلیش به خاطر آدماست. این خود آدمان که به جون همدیگه افتادن. دلم میخواست امروز توی بانک با من بودی تا میدیدی که چطور مردم به همدیگه توهین میکردند؛ با رفتار و با زبون با بی پروایی و بدون مورد.مردم تنگ نظر شدن. تحقیر شدن. چیزی افسرده تر کننده از این فرهنگ که توی جامعه ما داره رشد انفجاری طی میکنه؟


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: